Dnes je úterý 18. června 2024 - 14:18:59, svátek má Milan
informuje.cz
  Moje tvorba     Internet     Humor     Literatura     Výpisky z knih  

Menu

 1. Hlavní strana
 2. Úvod
 3. Krátké zprávy

Odkazy

 1. o.s.opksv (Sloupnice)
 1. o.s.opuhk (Řetová)

Nejčtenější

Statistika webu

 1. článků v databázi:
 2. 64
 3. krátkých zpráv:
 4. 15

Počitadlo

 1. celkem:
 2. 153407
 3. z toho dnes:
 4. 1


Vítejte na stránkách

 

autora od Šuráňkova kopce z malebné vesnice Sloupnice. Naleznete zde mé nazory k dění z okolí, internetu a také zajímavosti které mě zaujmou. Dále moji vlastní tvorbu, pro odreagování i trochu zábavy. Jelikož se jedná se o můj soukromý web, autor bude zde psát pouze v případě, že má co říci k událostem ze svého života i okolí. Nebudu zde tvořit články na objednávku ani pro penize. Návštěvnost však bude skvělou odpovědí na otázku, zda-li tento web někoho zajímá.

Oblíbený citát:

Není pravda, že se nedá nic dělat. Myslet se dá přece vždycky.


 

26.2.2007

Vážený pane starosto.
Dovolte mi krátce reagovat na Vaši odpověď ze dne 21.2.2007:

1. Schůzku s Vámi jsem odmítl, protože spolu s pracovní četou jste chtěl řešit podmínky svozu komunálního odpadu.
Tyto podmínky jsou však dány OBECNĚ ZÁVAZNOU VYHLÁŠKOU obce SLOUPNICE č. 1/2001 o systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálního odpadu a nakládání se stavebním odpadem v obci SLOUPNICE.
Nemyslím si proto, že svojí přítomností bych mohl nahrazovat práci rady či zastupitelstva obce Sloupnice.
Skutečnost, že údajně podle slov pracovníků u popelnice žádný pytel nebyl, proto nebyl odvezen, se objevila ve Vaší odpovědi ze dne 21.2.2007 až po mém odmítnutí schůzky (viz Vaši odpověď na otázku č.1).

2. Oproti Vašemu přesvědčení, že pracovní četa sváží náš KO stejně jako jiným občanům Vám garantuji, že pokud by bylo toto tvrzení pravdivé, nikdy by tato ani podobná diskuze mezi námi nevznikla.

3. Protože Vy jste v této věci žádné závěry nečínil, jsem nucen činit opatření já. Abychom vyloučili v budoucnosti případná "tvrzení proti tvrzení".

Nesouhlasím s Vámi zvoleným způsobem řešení problému ve věci odvozu KO, ale respektuji Vaše právo na názor. Tímto považuji svoji účast v této korespondenci za uzavřenou a její formu z mé strany za oprávněnou.


Odpověď starosty ze dne 21.2.2007

Je mi líto, že nejste ochoten se sejít na obecním úřadu. Jsem přesvědčen, že pracovní četa sváží Váš KO stejně jako jiným občanům.

Odpověď na otázky:

1. Podle slov pracovníků u popelnice žádný pytel nebyl, proto nebyl odvezen. (tvrzení proti tvrzení), závěry jsem z toho nečil, protože jsem se chtěl nejprve setkat s Vámi.
2. Ano stav komunikace je mi znám
3. Není zpevněný povrch a vlivem povětrnostních podmínek se stane, že je komunice zavátá nebo podmočená.


Reakce na odpověď starosty obce Sloupnice

Vážený pane starosto obce Sloupnice.

Na počátku Vám sděluji, že beru na vědomí Vaše rozhodnutí nenapodovat naše "úspěšné politiky".
S Vašim rozhodnutím ohledně komunikace se mnou prostřednictvím otevřených dopisů ale nemohu souhlasit. K funkci starosty totiž dle mého názoru také patří komunikace s občany nezávisle na zvolené formě (s vyjímkou anonymní)!

S Vašim návrhem k osobní schůzce na OÚ Sloupnice, kde spolu s pracovní četou chcete dohodnout podmínky svozu komunálního odpadu nesouhlasím, zvláště když nechápu jaké podmínky svozu komunálního odpadu máte na mysli.
Jestliže za odvoz komunálního odpadu řádně platím stanovené poplatky OÚ Sloupnice a tento KO připravím na odvoz k místní komunikaci (dle bodů č.6 a 7 OBECNĚ ZÁVAZNÉ VYHLÁŠKY obce SLOUPNICE č. 1/2001 o systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálního odpadu a nakládání se stavebním odpadem v obci SLOUPNICE), není již mojí věcí zajistit jeho řádný odvoz.

To, že jsem zvolil tuto veřejnou formu souvisí s mojí negativní zkušeností z minulosti u jiných forem komunikace s Vámi. Mám na mysli opakované emaily (zaslané na Vaši adresu) ohledně zimní údržby komunikace vedoucí k mé nemovitosti, telefonické rozhovory při problémech s odvozem komunálního odpadu i při nesjízdnosti této cesty apod.
Jak je zřejmé, tyto problémy nadále přetrvávají, odpovědi na všechny přímé otázky položené v otevřeném dopise starostovi obce Sloupnice ze dne 16.2.2007 jsem neobdržel.
Právě proto jsem zvolil tuto veřejnou formu a vše zveřejňuji na adrese:
http://informuje.net/index2.php

Za Váš slib o řešení nevyhovujícího stavu místní komunikace Vám děkuji a věřím, že takto veřejný slib bude opravdu dodržen.

S pozdravem Vladislav Fišer
Ve Sloupnici dne 21.2.2007


Odpověď starosty na otevřený dopis starostovi obce Sloupnice

Vážený pane,

reaguji na Váš otevřený dopis ze dne 16. 2. letošního roku.
Předně Vám chci sdělit, že nehodlám napodobovat naše "úspěšné politiky" a komunikovat s Vámi prostřednictvím otevřených dopisů. Rád bych se s Vámi sešel na OÚ Sloupnice, kde spolu s pracovní četou dohodneme podmínky svozu komunálního odpadu. Navrhněte termín schůzky.
Vaše upozornění na nevyhovující stav místní komunikace beru na vědomí a slibuji Vám, že se bude řešit.

Děkuji za pochopení.

Josef Škeřík
starosta obce


email: otevřený dopis starostovi obce Sloupnice

Vážený pane starosto obce Sloupnice.

Dnes, tzn. dne 16.2.2007 byl v ranních hodinách (v 05hod. 30min) připraven k odvozu domovní odpad na hranicích mého pozemku na obvyklém místě. Jednalo se o 1 (slovy jeden) kus popelnice + 1 ks (slovy jeden) zeleného pytle s odpadky, tento byl k tomuto účelu zakoupen u Vás na obecním úřadě.
Několik desítek minut po odjezdu obecní multikáry jsem zjistil, že došlo pouze k odvozu popelnice. Pytel s odpadky byl protržen na několika místech a odkopán směrem k mému domu, jeho obsah rozsypán. Na tomto pytli jsou zanechány otisky bot.
O tom kdo uvedené rozkopání pytle s odpadky způsobil nechci spekulovat, protože jsem nikoho nepřistihl, pouze mi dovolte položit několik otázek:
1. "Z jakého důvodu dne 16.2.2007 byla odvezena pouze popelnice s domovním odpadem a proč nebyl zároveň odvezen zelený pytel s odpadky, zvláště když tento byl k tomuto určený (označen nápisem LIKO), kdo tento stav způsobil a jaké závěry jste z této věci učinil?"
2. "Je vám znám stav komunikace vedoucí k mé nemovitosti?"
3. "Jaké jsou důvody, že tato komunikace není celoročně sjízdná?"

Znamená to, že já mohu přijet ke svému domu pouze když to počasí povolí a firma provádějící svoz odpadu pak nikdy? Ptám se proto, že s odvozem odpadu nynějším způsobem od nás bylo v minulosti již problémů více.
Tento otevřený dopis je zároveň v plném znění publikován na adrese: http://informuje.net/index2.php (stránky s průměrným měsíčním přístupem 1000 čtenářů) a Vaši případnou odpověď rád zveřejním tamtéž.

S pozdravem dne Vladislav Fišer
Ve Sloupnici dne 16.2.2007

 
  Starší články  Menu
Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu autora!
© 2005 by Vladislav Fíšer
 
Kontakt: Napište nám.  ten.ejumrofni@retsambew     valid HTML. valid CSS.