Dnes je úterý 21. května 2024 - 09:37:47, svátek má Monika
informuje.cz
  Moje tvorba     Internet     Humor     Literatura     Výpisky z knih  

Menu

 1. Hlavní strana
 2. Úvod
 3. Krátké zprávy

Odkazy

 1. o.s.opksv (Sloupnice)
 1. o.s.opuhk (Řetová)

Nejčtenější

Statistika webu

 1. článků v databázi:
 2. 64
 3. krátkých zpráv:
 4. 15

Počitadlo

 1. celkem:
 2. 153268
 3. z toho dnes:
 4. 8


26.2.2007

Vážený pane starosto.
Dovolte mi krátce reagovat na Vaši odpověď ze dne 21.2.2007:

1. Schůzku s Vámi jsem odmítl, protože spolu s pracovní četou jste chtěl řešit podmínky svozu komunálního odpadu.
Tyto podmínky jsou však dány OBECNĚ ZÁVAZNOU VYHLÁŠKOU obce SLOUPNICE č. 1/2001 o systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálního odpadu a nakládání se stavebním odpadem v obci SLOUPNICE.
Nemyslím si proto, že svojí přítomností bych mohl nahrazovat práci rady či zastupitelstva obce Sloupnice.
Skutečnost, že údajně podle slov pracovníků u popelnice žádný pytel nebyl, proto nebyl odvezen, se objevila ve Vaší odpovědi ze dne 21.2.2007 až po mém odmítnutí schůzky (viz Vaši odpověď na otázku č.1).

2. Oproti Vašemu přesvědčení, že pracovní četa sváží náš KO stejně jako jiným občanům Vám garantuji, že pokud by bylo toto tvrzení pravdivé, nikdy by tato ani podobná diskuze mezi námi nevznikla.

3. Protože Vy jste v této věci žádné závěry nečínil, jsem nucen činit opatření já. Abychom vyloučili v budoucnosti případná "tvrzení proti tvrzení".

Nesouhlasím s Vámi zvoleným způsobem řešení problému ve věci odvozu KO, ale respektuji Vaše právo na názor. Tímto považuji svoji účast v této korespondenci za uzavřenou a její formu z mé strany za oprávněnou.


Odpověď starosty ze dne 21.2.2007

Je mi líto, že nejste ochoten se sejít na obecním úřadu. Jsem přesvědčen, že pracovní četa sváží Váš KO stejně jako jiným občanům.

Odpověď na otázky:

1. Podle slov pracovníků u popelnice žádný pytel nebyl, proto nebyl odvezen. (tvrzení proti tvrzení), závěry jsem z toho nečil, protože jsem se chtěl nejprve setkat s Vámi.
2. Ano stav komunikace je mi znám
3. Není zpevněný povrch a vlivem povětrnostních podmínek se stane, že je komunice zavátá nebo podmočená.


Reakce na odpověď starosty obce Sloupnice

Vážený pane starosto obce Sloupnice.

Na počátku Vám sděluji, že beru na vědomí Vaše rozhodnutí nenapodovat naše "úspěšné politiky".
S Vašim rozhodnutím ohledně komunikace se mnou prostřednictvím otevřených dopisů ale nemohu souhlasit. K funkci starosty totiž dle mého názoru také patří komunikace s občany nezávisle na zvolené formě (s vyjímkou anonymní)!

S Vašim návrhem k osobní schůzce na OÚ Sloupnice, kde spolu s pracovní četou chcete dohodnout podmínky svozu komunálního odpadu nesouhlasím, zvláště když nechápu jaké podmínky svozu komunálního odpadu máte na mysli.
Jestliže za odvoz komunálního odpadu řádně platím stanovené poplatky OÚ Sloupnice a tento KO připravím na odvoz k místní komunikaci (dle bodů č.6 a 7 OBECNĚ ZÁVAZNÉ VYHLÁŠKY obce SLOUPNICE č. 1/2001 o systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálního odpadu a nakládání se stavebním odpadem v obci SLOUPNICE), není již mojí věcí zajistit jeho řádný odvoz.

To, že jsem zvolil tuto veřejnou formu souvisí s mojí negativní zkušeností z minulosti u jiných forem komunikace s Vámi. Mám na mysli opakované emaily (zaslané na Vaši adresu) ohledně zimní údržby komunikace vedoucí k mé nemovitosti, telefonické rozhovory při problémech s odvozem komunálního odpadu i při nesjízdnosti této cesty apod.
Jak je zřejmé, tyto problémy nadále přetrvávají, odpovědi na všechny přímé otázky položené v otevřeném dopise starostovi obce Sloupnice ze dne 16.2.2007 jsem neobdržel.
Právě proto jsem zvolil tuto veřejnou formu a vše zveřejňuji na adrese:
http://informuje.net/index2.php

Za Váš slib o řešení nevyhovujícího stavu místní komunikace Vám děkuji a věřím, že takto veřejný slib bude opravdu dodržen.

S pozdravem Vladislav Fišer
Ve Sloupnici dne 21.2.2007


Odpověď starosty na otevřený dopis starostovi obce Sloupnice

Vážený pane,

reaguji na Váš otevřený dopis ze dne 16. 2. letošního roku.
Předně Vám chci sdělit, že nehodlám napodobovat naše "úspěšné politiky" a komunikovat s Vámi prostřednictvím otevřených dopisů. Rád bych se s Vámi sešel na OÚ Sloupnice, kde spolu s pracovní četou dohodneme podmínky svozu komunálního odpadu. Navrhněte termín schůzky.
Vaše upozornění na nevyhovující stav místní komunikace beru na vědomí a slibuji Vám, že se bude řešit.

Děkuji za pochopení.

Josef Škeřík
starosta obce


email: otevřený dopis starostovi obce Sloupnice

Vážený pane starosto obce Sloupnice.

Dnes, tzn. dne 16.2.2007 byl v ranních hodinách (v 05hod. 30min) připraven k odvozu domovní odpad na hranicích mého pozemku na obvyklém místě. Jednalo se o 1 (slovy jeden) kus popelnice + 1 ks (slovy jeden) zeleného pytle s odpadky, tento byl k tomuto účelu zakoupen u Vás na obecním úřadě.
Několik desítek minut po odjezdu obecní multikáry jsem zjistil, že došlo pouze k odvozu popelnice. Pytel s odpadky byl protržen na několika místech a odkopán směrem k mému domu, jeho obsah rozsypán. Na tomto pytli jsou zanechány otisky bot.
O tom kdo uvedené rozkopání pytle s odpadky způsobil nechci spekulovat, protože jsem nikoho nepřistihl, pouze mi dovolte položit několik otázek:
1. "Z jakého důvodu dne 16.2.2007 byla odvezena pouze popelnice s domovním odpadem a proč nebyl zároveň odvezen zelený pytel s odpadky, zvláště když tento byl k tomuto určený (označen nápisem LIKO), kdo tento stav způsobil a jaké závěry jste z této věci učinil?"
2. "Je vám znám stav komunikace vedoucí k mé nemovitosti?"
3. "Jaké jsou důvody, že tato komunikace není celoročně sjízdná?"

Znamená to, že já mohu přijet ke svému domu pouze když to počasí povolí a firma provádějící svoz odpadu pak nikdy? Ptám se proto, že s odvozem odpadu nynějším způsobem od nás bylo v minulosti již problémů více.
Tento otevřený dopis je zároveň v plném znění publikován na adrese: http://informuje.net/index2.php (stránky s průměrným měsíčním přístupem 1000 čtenářů) a Vaši případnou odpověď rád zveřejním tamtéž.

S pozdravem dne Vladislav Fišer
Ve Sloupnici dne 16.2.2007

Únor 2007 podruhé

Dne 16.2.2007 jsem nevěřícně kroutil hlavou nad nervovou labilností neznámého pachatele. Při svozu domovního odpadu byl "opomenut" odvoz pytle s odpadky od mého domu. Neznámý člověk (dle otisků obuvi - zvíře přece boty obvykle nenosí), prostě neznámý anonym, ventiloval svůj stav nezvyklým způsobem. Tento zapomenutý pytel několika dobře mířenými kopanci protrhl na několika místech a stejnou péči věnoval i obsahu. Od místa uložení na vzdálenost více než 3 metry.
Po klinknutí na náhled se Vám zobrazí zvolený snímek ve vyšším rozlišení (v novém okně).

informuje.cz     informuje.cz     informuje.cz

Odvoz domovního odpadu se zde z důvodu (ne)sjízdnosti komunikace (popsáno v předchozím článku) provádí následovně:
- zaměstnanci obecního úřadu svezou domovní odpad na přístupné místo, dostupné pro běžná vozidla
- firma LIKO provede odvoz odpadu
- zaměstnanci obecního úřadu přivezou popelnici zpět.
O tom kdo uvedené rozkopání pytle s odpadky způsobil opravdu nechci spekulovat, pouze jsem na toto upozornil emailem ve formě otevřeného dopisu starostu obce p. Škeříka (tento zveřejněn zde na těchto stránkách v plném znění) a dám mu zde zároveň prostor k vyjádření.

Únor 2007 poprvé

Zde můj fotografický aparát zachycuje, jak v obci Sloupnice mám zajištěn příjezd ke svému bydlišti.
Po klinknutí na náhled se Vám zobrazí zvolený snímek ve větším rozlišení (v novém okně).

informuje.cz     informuje.cz

Jedná se o místní komunikaci v majetku obce Sloupnice. Pro neznalé místa pořízení snímku doplňuji, že v tomto ročním období je uvedená cesta neprůjezná pro běžné automobily (hlavně z důvodu hloubky vyjetých kolejí), ostatní vozidla na ní zanechávají "stopy" zřejmé z pořízeného snímku.

Čtvrtek 24. listopadu 2005

Dokončeny výpisky z knih, celkem je v této kategorii 31 článků. Další podrobnosti spolu se seznamem naleznete v: moje tvorba/Výpisky z knih. Tímto je dokončen hlavní přesun článků ze staré adresy, nyní bude čas zapracovat na obsahu a novém hlavním zaměření mých stránek.

Úterý 22. listopadu 2005

Do levého panelu doplněna statistika webu, dnes byla uzavřena kategorie literatura. Obsahuje 29 článků z období literatury. Seznam naleznete v kategorii moje tvorba/literatura. Některá období jsou rozdělena na několik částí a v současné době již neuvažuji o jejím dalším rozšířování.

Neděle 20. listopadu 2005

Přidány stránky občanského sdružení Ochránci přírody Končin - Sloupnice - Vilámova na adresu http://opksv.informuje.net. Provedena úprava úvodní stránky domény související s tímto rozšířením.

Pátek 18. listopadu

Na adrese http://retova.informuje.net spuštěny stránky občanského sdružení Ochránci přírody údolí Husího krku ze Řetové.

Čtvrtek 17. listopadu

Na adresu http://horyna.informuje.net dána informační stránka připravovaného webu.

Stránky spuštěny

V úterý 15. listopadu 2005 - 14:05:19 zahájen provoz tohoto webu. Po mírných počátečních problémech se správným nastavením znakové sady pro spolupráci s databází vše vyřešeno a dialektrika se zobrazuje správně. Nyní je třeba patřičně zapracovat na obsahu ...

Přípravy ke spuštění finišují.

Úterý 15. listopadu 2005. Dokončeny práce na grafické podobě, do kategorií vloženo po jednom článku na začátek, nyní zbývá překondrolovat zdrojové kódy všech skriptů.

Start těchto stránek se blíží.

Dnes je pondělí 14. listopadu 2005 - Doména informuje.net je zaregistrována na moje jméno a ze strany serveru ONEbit.cz připravena k činnosti. Jediný kdo nestíhá jsem já ...

 
  Starší články  
Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu autora!
© 2005 by Vladislav Fíšer
 
Kontakt: Napište nám.  ten.ejumrofni@retsambew     valid HTML. valid CSS.